Flavio Briatore: Ferrari F1’de her yarışa podyum hedefi koyması gerekir

Share

Formula 1 dünyasının deneyimli isimlerinden Flavio Briatore, Ferrari’nin gelecek sezon hedefleri hakkında iyimser bir tavır sergiliyor. Briatore, 2023 sezonunu siyah ve beyaz gibi çalkantılı bir dönem olarak tanımlayarak, takımın sıralama turlarında bazı avantajlı hafta sonları geçirdiğini ancak yarışlarda istikrarlı bir performans gösteremediğini ifade etti.

Geçmişte Renault’nun başında bulunan Briatore, Ferrari’nin kış aylarında yapacağı geliştirmelerle daha rekabetçi bir konuma gelebileceğine olan inancını paylaşıyor. İtalyan ekibinin, yeni teknik yapıyla birlikte büyük bir ilerleme kaydedebileceği görüşünde.

Briatore, yaptığı açıklamada, “Ferrari için 2023 sezonu siyah ve beyaz gibiydi. Sıralama turlarında daha az yakıtla rekabetçi oldukları hafta sonları vardı ama yarışlarda iyi değillerdi. Kış boyunca ilerlemelerini ve daha rekabetçi olmalarını umuyoruz.” dedi.

İtalyanlar ve spor camiası adına, Briatore, şampiyonluğun zor bir hedef olduğunu kabul etti, ancak Ferrari’nin her yarışta en azından podyumu hedeflemesi gerektiğini vurguladı. Briatore, “Ferrari her yarışta azından podyum hedeflemeli! Umalım ki bir Fransız Ferrari’nin kazanmasına yardımcı olsun, tıpkı benim -bir İtalyan olarak- geçmişte Fransızlara yardımcı olduğum gibi.” şeklinde konuşarak, kendi Renault başarısına gönderme yaptı.

Bu sözler, Briatore’nin Ferrari’nin potansiyelini ve gücünü görmeye devam ettiği ve önümüzdeki sezon için umutlu olduğu mesajını iletiyor.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...