GoT Sezon Finalinin Merakla Beklenen İsmi

Share

Games of Thrones‘un sezon finali için heyecanımız doruk noktasında. Sezon finalinin ismi ise bugün açıklandı ve sadece ismi bile daha çok heyecanlanmanıza sebep olacak.

Bildiğiniz gibi Game of Thrones esasen “Buz ve Ateşin Şarkısı” serisi. 7. sezona gelmişken artık “Buz”un Jon Snow, “Ateş”inse Daenerys Targaryen olduğunu düşünmekte bir beis görmüyoruz. 7. sezonun final bölümünün ismi ise The Dragon and the Wolf. Ejderha ve Kurt bir araya geldiğinde ortaya neler çıkacağını merak etmekten kendimizi alamıyoruz. Ancak elbette Dragon and the Wolf Daenerys ve Jon’u işaret ettiği gibi sadece Jon’u da işaret ediyor olabilir. Zira Jon’un babası Rhaegar Targaryen bir ejderhayken annesi Lyanna Stark bir kurt. Bu bölüm Jon Snow, Rhaegar ve Lyanna’nın birlikteliğini ve gerçek ebeveynlerini öğrenebilir. Tabii Jon Snow’la beraber Daenerys’in de bu bilgiye erişeceğini tahmin etmek zor değil.

Öte yandan sezon finalinde Jon Snow’u gerçek bir sınav bekliyor. Cersei Lannister ve Daenerys Targaryen’i bir araya getiren Jon Snow’un Cersei’yi duvarın ötesindeki savaş için ikna etmesi gerekecek. Cersei Lannister’ı biraz tanıyorsak bunun Jon Snow’un şimdiye kadar karşılaşacağı en zor görevlerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Zira düşmanlarını nefes alırken görmeyi pek sevmeyen Cersei’nin bir anda önemli isimleri öldürmeyeceğinin garantisi yok. HBO’da pazar akşamı, Türkiye’de ise onu takip eden pazartesi günü yayınlanacak olan dizinin sezon finali fragmanını haberin devamından izleyebilirsiniz.

Log

Tolga Erbak

Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

You may also like...