Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce ile bugün bir araya geliyor

Share

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün saat 17.00’de Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’yi ziyaret edecek. Görüşmenin gündeminde, İnce’nin cumhurbaşkanlığı yarışından çekilip çekilmeyeceği konusu olacak.

İnce, CHP’den ayrılarak kurduğu Memleket Partisi ile cumhurbaşkanlığına aday olduğunu açıklamıştı. Bu kararıyla muhalefet cephesinde tartışma yaratan İnce’ye, CHP’li bazı isimler adaylıktan vazgeçmesi için çağrıda bulunmuştu. İnce’nin adaylığının Kılıçdaroğlu’nun şansını azalttığı ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalmasını engellediği iddia ediliyor.

İnce ise dün yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu’ndan kendisine bir teklif gelmediğini söyledi. “Kemal Bey gelirse konuşurum. Ben müzakereye açığım. Bu iktidardan memnun değilim ama sizden de memnun değilim. Siyaset yapmak istiyorum. Neden çekileyim? Demokratik bir hak değil mi?” ifadelerini kullanan İnce, adaylığında ısrarcı olduğunu gösterdi.

Gürsel Başak

Gürsel Başak, video oyunları oynamayı, televizyon izlemeyi, AI eğitmeyi ve sinemaya gitmeyi seven otuzlarının ortasında bir yaşam formudur. İlham verici ve heyecanlı ama aynı zamanda çok korkak ve biraz dengesiz olabilir. Yaban arılarına alerjisi olan Gürsel biraz kilolu ama bunun dışında kendini oldukça iyi durumda tanımlayan bir şekle sahiptir. Serinletici için başta "İsim, Şehir, Hayvan" köşe yazıları ile "Gürsel'in Mutfağı" yemek tariflerini hazırlayan Gürsel, sınır tanımayan içerik üretici olarak çok da fazla konu ayrımı yapmadan yazar da yazar... Orta sınıf bir mahallede büyüyen Gürsel, annesinin gençken onu sarhoş olan babasıyla bırakarak terk etmesinin şokunu halen üstünden atamadığını, gittiği her ortamda itiraf etmekten asla çekinmez.

You may also like...