Pebble’dan Yuvarlak Akıllı Saat: Time Round

Share

Akıllı saat pazarında önemli bir konuma sahip olan Pebble, dünyanın en ince ve en hafif akıllı saatini tanıttı. İşte yuvarlak ekrana sahip Pebble Time Round…

Hayatına bir Kickstarter projesi olarak başlayan Pebble günümüzde akıllı saat pazarının en önemli oyuncularından birisi olarak karşımıza çıkıyor. En son karşımıza Pebble Time Steel modeli ile çıkan Pebble şimdi ise yuvarlak ekranı ile pazara uyum sağlayan dünyanın en ince ve en hafif akıllı saatini tanıttı.

Time modeli ile Kickstarter’da rekor üstüne rekor kıran Pebble, ilk önce Time Steel modelini şimdi ise Time Round modelini tanıttı. Oldukça şık bir tasarıma sahip olan Pebble Time ailesi, yeni modeliyle de oldukça iddialı.

Pebble Time Round en büyük iddiasını ise 7.5 mm kalınlığı ve 28 gram ağırlığı ile ortaya koyuyor. Apple Watch ile kıyaslarsak yüzde 33 daha ince olan akıllı saat aynı zamanda akıllı saat pazarının yeni trendi olan yuvarlak bir ekran ile karşımıza çıkıyor.

Ancak görünen o ki Pebble modeli hafifletmek ve inceltmek adına doğal olarak bazı şeylerden fedakarlık etmek zorunda kalmış. Bir çok insanın Pebble’ı tercih nedeni olan bir haftaya varan şarj süresi Pebble Time Round modeliyle beraber 2 gün seviyesine düşmüş durumda.

Bununla beraber suya karşı dayanıklılığını da kaybeden Pebble Time Round modeli 15 dakikalık bir şarj ile tüm günü çıkartabiliyor. Ancak modelin IPX7 sertifikasına sahip olduğunu da belirtelim. 14 mm ve 20 mm olmak üzere iki seçenek sunan Pebble Time Round ayrıca metal kayış ve deri kayış seçenekleri bulunan 5 farklı tasarıma sahip.

Her zaman açık renkli e-paper 2.5D Gorilla Glass ekrana sahip olan Pebble Time Round ön siparişleri ise bugünden itibaren başlamış durumda. Kasım ayında ilk siparişler sahiplerine ulaşacakken deri kayışlı modelin fiyatı 249 dolar ve metal kayışlı modelin fiyatı ise 299 dolar olarak belirlendiğini de söyleyelim.

Shiftdelete

Tolga Erbak

Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

You may also like...