Şifre paylaşımının kalkması Netflix kullanıcı sayısını artırdı

Share

Netflix, şifre paylaşım yasağının getirilmesiyle birlikte abone sayısında beklentinin aksine büyük bir artış yaşadı.

Mayıs ayında duyurulan ve birçok ülkeye yayılan bu yasak, şirketin gelirini, kârını ve abone sayısını artırdı. Şirketin en son üç aylık raporu, tahminlerin üzerinde ve analistlerin beklentilerini aşan rakamlarla doluydu.

Netflix’in “ücretli paylaşım” olarak adlandırılan bu yeni özellik, abone sayısındaki artışı tetikledi. Kararın ardından 5,8 milyon yeni abone kazanan şirket, diğer ülkelerde de aynı yaklaşımı uygulayacağını duyurdu. Çıkan bir rapor, hesaplarına erişimi kilitlenen kullanıcılar arasında iptal tepkisinin düşük olduğunu ortaya koydu. Bu durum, beklenen olumsuz tepkilerin aksine şirketin lehine oldu.

Netflix ayrıca en ucuz reklamsız abonelik olan temel planı kaldırdı ve kullanıcılara farklı fiyatlandırma seçenekleri sunmaya başladı. Yeni ve geri dönen kullanıcılar, reklamlarla birlikte farklı fiyatlandırma seçenekleri arasından tercih yapabilecekler.

Tüm bu gelişmelerle birlikte Netflix, şifre paylaşım yasağı sayesinde büyümeye devam ediyor ve gelecekteki abone sayısının artması bekleniyor.

Olgu Atanay

Olgu, Serinletici'ye teknoloji stajyeri olarak hızlı bir giriş yaptı. Aynı hızı yazarlık yolunda kullanma konusunda en ufak bir kuşkusu yok.

You may also like...