Türkiye, EURO 2032’ye İtalya ile birlikte ortak ev sahibi oluyor

Share

Türkiye, 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın (EURO 2032) ev sahibi olma hayalini gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaşıyor. Daha önceki denemelerde başarılı olamayan ve birçok kez adaylık başvurusunda bulunan Türkiye, bu sefer ev sahibi olma yolunda büyük bir adım attı.

EURO 2032 için Türkiye ve İtalya, ortak bir adaylık başvurusunda bulunmuştu. Ancak İtalya Futbol Federasyonu ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), bu büyük organizasyonu birlikte düzenlemeye karar verdiler ve tek aday olarak başvurularını sundular.

UEFA (Avrupa Futbol Federasyonları Birliği), bu ortak adaylığı değerlendirmeye aldı ve sonucun İsviçre’nin Nyon kentinde düzenlenen UEFA Yönetim Kurulu Toplantısı’nda duyurulacağını açıkladı.

Türkiye, daha önce EURO 2024 için de ev sahibi olma hakkını elde etmeye çalışmış, ancak Almanya’nın lehine sonuçlanmıştı. Şimdi, EURO 2032’nin Türkiye’de düzenlenmesi için büyük bir umut var.

Bu büyük organizasyonun ev sahipliği, Türkiye’nin futbol altyapısına, tesislerine ve uluslararası spor organizasyonlarını düzenleme kapasitesine olan güvenin bir ifadesi olarak görülüyor. Resmi duyuru sonrasında, Türk futbolseverleri büyük bir coşku ve heyecan bekliyor.

Enes Demircioğlu

Hayatta "gündem" dendiğinde çevresindeki herkesin kendisine koştuğu Enes, gündemi Serinletici ile dünyaya sunuyor. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi olan Enes, müziksiz yaşayamayanlardan...

You may also like...