Twitter’a sesli ve görüntülü arama özelliği geliyor

Share

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, platforma sesli ve görüntülü arama özelliği getireceğini duyurdu. Musk, bu sayede kullanıcıların dünyanın her yerinden insanlarla telefon numarası vermeden iletişim kurabileceğini söyledi.

Elon Musk, geçtiğimiz yıl Twitter’ı 44 milyar dolara satın almıştı. O günden beri platformda birçok değişiklik ve yenilik yapan Musk, son olarak da Twitter’a sesli ve görüntülü arama özelliği ekleyeceğini açıkladı.

Musk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda; “Yakında, Twitter’daki herhangi biriyle sesli ve görüntülü sohbet olabilecek, böylece dünyanın herhangi bir yerindeki insanlarla telefon numaranızı vermeden konuşabileceksiniz” dedi.

Musk, ayrıca platforma gelen arama ve şifreli mesajlaşma gibi yeni özelliklerle ilgili de bilgi verdi. Musk, bu özelliklerin kullanıcıların içerik üreticilerine destek olmasını sağlayacağını belirtti.

Musk’ın bu hamlesiyle Twitter, Meta’nın bünyesindeki Facebook ve Instagram gibi sosyal medya devleriyle rekabet edebilecek bir yapıya kavuşabilir.

Twitter, son zamanlarda platformda yaptığı değişikliklerle sık sık gündeme geliyor. Platform, geçtiğimiz günlerde de uzun süredir etkin olmayan hesapları silerek ve arşivleyerek bir temizlik sürecine girdiğini duyurmuştu.

Emre Kalkan

Serinletici idari işler yöneticisi ve teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu.

You may also like...