Singapur’da Otomobil Otomatı

Singapur’da yer alan bina dünyanın en prestijli markalarını bir araya getirirken satış ve pazarlama stratejisine de yeni bir boyut kazandırıyor.

Bentley, Lamborghini, Ferrari, Porsche, BMW… Dünyanın en prestijli otomobil üreticilerinin modellerinin yer aldığı satış noktalarını dünyanın çeşitli yerlerinde görmek mümkün. Normal şartlarda her birinin kendine has satış noktalarının bulunduğu bu üreticilerinin birbirinden özel modellerinin hepsini bir arada görme şansımızsa çok yüksek sayılmaz.

Meraklılarının rüyaları dışında karma galeri veya otopark gibi yerlerde görebileceği bu yapılardan en büyüğü Singapur‘da kullanıcıların hizmetine sunuluyor. Bir anlamda dünyanın en lüks otomobil otomatı olarak nitelendirebileceğimiz yapı Autobahn Motors isimli şirketin satış galerisi olarak hizmet veriyor.

15 kattan oluşan ve asansör sistemiyle çalışan yapı toplamda 60 aracın konumlanabileceği bölümlerden oluşuyor. Haberimizin girişinde kullandığımız “Otomat” kelimesinin ilk başta bir benzetme olduğunu düşünebilirsiniz lakin sistemin çalışma prensibi içerisine para atıp içecek ve yiyecek aldığımız makinelerle hemen hemen aynı.

Satın almak istediği modele yakından bakmak için binanın önüne gelen müşteri dokunmatik ekran vasıtasıyla seçtiği aracı aşağı çağırarak iki dakika boyunca inceleyebiliyor. Evet görüldüğü üzere bir Bentley veya Ferrari almak işte bu kadar kolay(!) Satışın yanı sıra kiralama hizmeti de veren şirketin Genel Müdürü Gary Hong ise sistemi “Aynı anda birçok otomobilin bir arada ve kolayca gösterilmesi için yaratıcı ve yenilikçi bir şeye ihtiyaç vardı.” şeklinde özetliyor.

Log

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...