Rosberg: F1 Sayfası Benim İçin Tamamen Kapandı

Nico Rosberg, geçtiğimiz hafta sonu efsanevi Monaco GP’sinde hakkında çıkan ‘F1’e geri dönüyor’ haberlerinin hoşuna gitmediğini ve böyle bir düşüncesinin olmadığını açıkladı.

f1-monaco-gp-2017-nico-rosberg-mercedes-benz-ambassador

2016 ve 2017’de F1’in popüler pilotlarından bazıları bir bir emeklilik kararı almıştı. Bu pilotlar arasında yer alan Felipe Massa kararından vazgeçip kariyerine devam etmiş, Jenson Button ise bir yarış için koltuğuna geri dönmüştü.

Nico Rosberg ise geçmişte şampiyonluk mücadelesi verdiği pilotlarla aynı kararı almayacağını ve F1’e geri dönmeyeceğini kesin bir dille belirtti.

31 yaşındaki Rosberg eşi ile ikinci çocuğunu bekliyor. F1’den uzakta mutlu ve huzurlu bir hayat geçirdiğini söyleyen Rosberg, bu durumu değiştirmeye pek niyetli görünmüyor.

“F1 sayfası benim için tamamen kapandı. Harika bir sonla kariyerimi tamamladım ve geriye dönüp baktığımda başarılarımla mutlu oluyorum.”

“31 yaşında F1 şampiyonluğu elde ettim ve yeni bir kariyer beni bekliyor. Bu süreçte yeni insanlarla tanışma yeni başarılara imza atma şansını elde edeceğim.”

2016 F1 şampiyonu, Hamilton ve Vettel arasındaki mücadeleyi izlemekten keyif aldığını ve sezonun geri kalanında neler olacağını merak ettiğini söyledi.

“İşlerin kızışmasını ve rekabetin giderek artması fanlar açısından her zaman keyif verici olmuştur. Bundan sonraki süreçte F1’i bir fan olarak takip edeceğim için benim de en büyük isteğim şampiyonluk mücadelesinin zorlu geçmesi.” dedi.

Motorsport

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

İlgili Yazılar: