90’lı Yılların Unutulmaz 10 Çizgi Filmi

Çocukluğunuz 90’lı yıllara denk geldiyse büyük ikramiye size çıktı demektir! Neden mi? Bir defa teknoloji öyle pek gelişmemişti. Bilgisayar şöyle dursun tabletten bile haberimiz yoktu. Yarı teknolojik oyuncaklar (tetris, sanal bebek vb) ve birbirinden eğlenceli çizgi filmler ile müthiş bir çocukluk yaşadık.

Keyfimize düşkündük her çocuk gibi; ama mevzubahis bir çizgi film ise erkenden uyanır, gözümüzü kırpmadan seyrederdik. Aradan yıllar geçti ama bir türlü unutamadık o en değerli zamanları.

Arada böyle çocukluk zamanlarımız aklımıza gelince yad eder dururuz. Anılar, çizgi filmler bir film şeridi gibi gözümüzün önünden geçiverirler. Bu kez öyle gözlerimizi uzaklara dikip maziye dalmaktansa kağıt kalemi elimize aldık ve çocukluğumuzun çizgi filmlerini sıraladık.

Hadi geçmişe doğru güzel bir yolculuk yapalım ve 90’lı yılların unutulmaz çizgi filmlerini birlikte hatırlayalım:

10- Şirinler

9- Richie Rich

8- Taş Devri

7- Care Bears

6- Jetgiller

5- Pokemon

4- Casper

3- Ay Savaşçısı

2- Şeker Kız Candy

1- Scooby Doo

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Kurtulmuş Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar:

1 Response

  1. zeynoloji@gmail.com' zeynep dedi ki:

    nerde o eski çizgi filmler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.