Close

Mercedes-Benz C Serisi Coupé

Mercedes’in haftalardır casus fotoğrafları internette dolaşan küçük coupé modeli sonunda resmen tanıtıldı. Tasarımında büyük bir sürpriz olmayan otomobilin kaputu altında da tanıdık ünitelere yer verilecek.

Beklendiği gibi küçültülmüş bir S Serisi Coupé’yi andıran iki kapılı otomobilin önden görünümü sedan kardeşiyle neredeyse aynı. Yan bölümde daha çok vurgulanan kıvrımlar ve camların altına sabitlenen aynalar dikkat çekerken arkada yatay yerleşimli LED stoplar, reflektör eklenmiş tampon, kısa ve aşağıya doğru açı almış bagaj kapağı ve bu kapağın sonunda oluşan spoiler gözlerden kaçmıyor.

Yerini aldığı modelden 95 mm daha uzun ve 40 mm daha geniş olan otomobilin aks mesafesi de 80 mm artmış. İç mekanda bir sürpriz sunmayan iki kapılı aracın ön paneli diğer kardeşlerden alınırken arka bölümde iki adet tekli koltuk kullanılmış.

İlk olarak C300 ve C300 4MATIC modelleri tanıtılan C Serisi Coupé’nin bu seçeneklerinde turbo beslemeye sahip 2 litre hacimli benzinli motor görev yapıyor. Bu ünite 245 beygir güç, 370 Nm tork üretebiliyor. Aynı motorun 184 ve 211 beygir güç üretebilen versiyonları C200 ve C250’de kullanılırken C180’de 1.6 litre hacimli, 156 beygir güç üretebilen ünite yer alacak. 2.1 litre hacimli turbo Diesel motorla donatılan C220d ve C250d sırasıyla 170 ve 204 beygir güç üretebiliyor.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Onur Koray

Ortaokul ve lise yıllarını İstanbul, Saint-Joseph Fransız Lisesi’nde geçiren Onur Koray, daha sonra üniversite eğitimini A.B.D.’nin Pennsylvania eyaletinde makine mühendisliğinde tamamladı. 2002 yılından bu yana Ekşi Sözlük’te Agamemnon adıyla yazdığı yazıları kişisel blog’u ile daha geniş bir içerikle sunan Onur Koray’ın otomobil yazıları, haftalık olarak Serinletici'de de yayınlanıyor. | onur.koray@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.