Bankalar Birliği’nden ‘dolandırıcılık’ uyarısı

Bankalar Birliği’nden ‘dolandırıcılık’ uyarısı

Türkiye Bankalar Birliği’nden (TBB) yapılan açıklamada, TBB’den geldiği görüntüsü verilen elektronik postalara kesinlikle itibar edilmemesi, dolandırıcılık olayına maruz kalmamak için kişisel bilgiler ve verilerin üçüncü kişi ya da kurumlarla asla paylaşılmaması uyarısında bulunuldu.
TBB’den yapılan duyuruda, Birliğin ismi kullanılarak dolandırıcılık amacıyla tasarlanmış sahte elektronik postaların birçok internet kullanıcısı tarafından alındığına ilişkin bilgi edinildiği belirtildi. Söz konusu elektronik postada yer alan hususların tamamının gerçek dışı ve kişisel verilerin elde edilmesine yönelik, aldatıcı beyanlar olduğuna dikkat çekilen duyuruda, TBB’ninAnkara’da bir şubesinin bulunmadığı ifade edildi.
TBB’nin, banka müşterilerine ait kişisel bilgileri hiçbir şekilde talep etmediği, bu konuda görevli ve yetkili olmadığı belirtilen duyuruda, “Sahte elektronik postanın yönlendirme yaptığı internet sitesinin kapatılması için gerekli girişimlerde bulunulmuştur” denildi.

AYDINLIK

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Sevgin Şerifoğlu

Sevgin Şerifoğlu, Serinletici içeriğine güncel haberlerle editoryal katkı sağlıyor. | sevgin.serifoglu@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.