Android 7.0 Nougat Yayınlandı

Android 7.0 Nougat güncellemesi dağıtıma sunuldu. Peki, Android 7.0 güncellemesi ilk olarak hangi modeller için yayınlandı. Telefonunuz ne zaman Android 7.0 sürümüne yükseltilecek?

Google, mobil dünyasının büyük bir bölümü tarafından merakla beklenen Android Nougat 7.0 güncellemesini dağıtmaya başladı. Android 7.0 Nougat güncellemesi daha önceki sürümlerde olduğu gibi ilk olarak Nexus cihazlar için yayınlandı.

Nexus cihazlar için güncelleme başladı

Nexus 6P, Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 9, Nexus Player ve Google Pixel C, Android 7.0 Nougat güncellemesine kavuşan ilk cihazlar olacak.

16-08/22/android-70.jpg

Google, Android 7.0 güncellemesinin dağıtım işlemini kademeli olarak gerçekleştirecek. Bu nedenle tüm Nexus cihazların en güncel Android sürümüne kavuşması birkaç haftayı bulacaktır.

Yeni Android sürümü ayrıca ilk olarak Android 7.0 Geliştirici Önizleme sürümüne sahip Nexus cihazlarda kullanılmaya başlanacak.

Sırada Android One telefonlar var

Android 7.0 güncellemesi önümüzdeki birkaç hafta içerisinde bu defa Android One programı kapsamında yer alan telefonlar için yayınlanacak. Ülkemizde satışta olan General Mobile 4G ve General Mobile GM 5 Plus, Android One programı kapsamında yer alan telefonlardan.

Diğer Android üreticilerinin ise Eylül-Ekim döneminde ilk olarak amiral gemi modeller için Android 7.0 Nougat güncellemesini başlatması bekleniyor.

Android Nougat ile Gelen Yenilikler

– Çoklu pencere / aynı ekranda iki uygulama çalıştırma
– Yenilenen bildirim merkezi
– Yeni bildirimleri kolay yönetebilme ve bildirim merkezinden cevap verme
– Çift taraflı sayfa tasarımı sayesinde birden fazla bildirim ikonuna müdahale edebilme
– Bildirimlerin ayarları zenginleştirildi. Artık her bildirimin gözükmesini engelleyebileceğiz.
– Bildirimdeki ikonlara uzun basarak, ayarların ilgili menüsüne gidebilme özelliği eklendi
– Batarya grafiği yenileniyor
– Gece modu
-Vulkan grafik API’si sayesinde daha iyi grafikler

Shiftdelete