iPhone 7 Bu Gece Türkiye’de Satışa Çıkıyor

iPhone 7, iPhone 7 Plus ve Apple Watch’un yenilenen serisi bu gece 00:00’da Türkiye’de satışa çıkıyor. Teknoloji marketleri 00:01’de müşterilere satış yapacak şekilde hazırlıklarını yaptı.

Dünya genelinde her gün milyonlarca iPhone 7 ve 7 Plus satışı yapılırken ABD merkezli Bank of America Merrill Lynch küresel araştırmalar departmanı insanların iPhone 7 ve 7 Plus’ı satın alma nedenleri konusunda bir araştırma yaptı.

Araştırmanın sonuçlarında en çok ön plana çıkan yenilik ise iPhone 7’leri uzun batarya ömrü oldu.

Araştırmaya göre iPhone 7 alan Apple müşterilerinin yüzde 65’i uzun batarya ömrü nedeniyle tercih ediyor.

Batarya ömründen sonra yüzde 59’luk kesim suya dayanıklı oluşu nedeniyle iPhone 7 veya iPhone 7 Plus’ı satın alıyor. iPhone 7’deki önemli değişikliklerden biri, standart kulaklık girişinin kaldırılması oldu. Apple’ın geliştirdiği şarj ve USB bağlantısına yarayan Lightning girişinden yeni kulaklıklar bağlanıyor fakat standart kulaklıklar için bir aparat da bulunuyor.

T24

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Selim Kamitoğlu

[Serinletici'den ayrıldı] İç mimar Selim Kamitoğlu'nun tasarım anlayışı ve neyin nasıl görüneceğine dair doğal içgüdüleri onu işinde olduğu gibi hayatın diğer alanlarında da yalnız bırakmıyor. Yaşantısını İstanbul’da sürdüren Selim, Serinletici ile beraber aile şirketinde yönetici olarak çalışıyor. Aynı zamanda LGBTİ aktivisti de olan Selim, hayatın her alanında sosyal eşitliğe inanmayı sürdürüyor.| selim.kamitoglu@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.