Apple AirPods’ın Çıkış Tarihi Ertelendi

Çıkışına günler kala Apple AirPods kablosuz kulaklıkların çıkışı için erteleme kararı alındığı açıklandı. Peki, kararın sebebi ne ve çıkış tarihi ne zaman?

Apple tarafından iPhone 7 ve iPhone 7 Plus akıllı telefon lansmanı sırasında duyurulan AirPods kablosuz kulaklıklara sahip olmak isteyenler, bir süre daha beklemek zorunda kalacak. Yurtdışında 159 dolar, ülkemizdeyse 799 TL gibi oldukça yüksek bir fiyatla satılacak olan kulaklıklar normal şartlarda Ekim ayı sonunda piyasada olacaktı.

Belirsiz bir tarihe ertelendi

Apple, AirPods’un çıkışının gerçekleşmesine günler kala erteleme kararı aldıklarını açıkladı. Bu ani kararın sebebi olaraksa hazır olmadan önce bir ürünün sevk edilmek istenilmemesi. Şirket, Airpods’ların müşteriler için hazır olması anlamında biraz daha zamana ihtiyaç duyduklarını ifade ediyor.

Öte yandan kablosuz kulaklıkların hangi tarihe kadar ertelendiği konusunda herhangi bir bilgi verilmiyor. Tahminlerimiz ise sürecin çok uzun sürmeyeceği yönünde.

Apple AirPods özellikleri

Sadelik ve teknolojinin mükemmel birlikteliği şeklinde lanse edilen Apple AirPods kablosuz kulaklıklar, özel olarak tasarlanmış Apple W1 çipine sahip. Verimli kablosuz bağlantı teknolojisiyle üstün ses kalitesi sunan bu çip pil ömrü yönetiminde de başarı gösteriyor.

Kulaklıklar tek bir şarjla 5 saate kadar müzik keyfi sürmenizi sağlıyor. Ürünün özel şarj kutusu ise 24 saati aşkın pil ömrü sağlıyor. 15 dakikalık şarj ise 3 saat pil ömrü sunmakta.

Kişisel asistan Siri ile konuşmayı da çocuk oyuncağı haline getiren AirPods, iPhone’unuzu cebinizden çıkartmadan Siri’yi etkinleştirebiliyor.

Shiftdelete

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.