David Bowie Emojilerde Yaşayacak

Apple, iOS 10.2 beta güncellemesinde bu yıl hayatını kaybeden İngiliz müzisyen David Bowie’nin 1973 tarihli Aladdin Sane isimli albümünün kapağından esinlendiği iki yeni emoji çıkardı.

Teknoloji devi Apple bu hafta iPhone ve iPad’lerdeki iOS 10.2 beta güncellemesiyle 72 farklı emoji çıkardı.

16 yeni meslek dalına dair emojilerin güncellemede ‘şarkıcı’ imgesi için bu yıl ocak ayında hayatını kaybeden efsane müzisyen Dawid Bowie’nin Aladdin Sane albümünün kapağından esinlenildi.

Emojinin erkek versiyonunda mavi ve kadın versiyonunda pembe tonlarının kullanıldığı emojide ayrıca bir mikrofon da yer alıyor.

Sputniknews

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.