Close

PlayStation, Sony’i Ayakta Tutuyor

PlayStation markası Sony’e büyük paralar kazandırmaya devam ediyor. 2016 yılı finansal raporlarını açıklayan Sony, 1998 yılından bu yana en büyük kârı elde ettiğini bildirdi.

Sony’nin açıkladığı 2016 finansal yılı raporları, PlayStation markasının başarısını bir kez daha gözler önüne serdi. Yapılan açıklamada bugüne kadar 20 milyondan fazla PlayStation 4 satıldığı belirtildi.

Açıklanan raporda 2016 yılında başlayıp geçtiğimiz ay sona eren 2016 finansal yılında PlayStation markasının firmaya tam 943 milyon Euro kazandırdığı belirtildi.

Bu miktarın 1998 yılında PlayStation markasının altın zamanlarından bu yana görülen en yüksek kazanç olduğunu da belirtelim. Yani PlayStation 4 ile Sony, PS One dönemini yeniden yaşıyor gibi görünüyor.

Son olarak bahsi geçen 20 milyon ünitelik konsol satışının 2.5 milyona yakınının, geçtiğimiz üç ay içerisinde gerçekleştirildiğinin de altını çizelim. Bir önceki yılın aynı döneminde Sony, 2.1 milyon konsol satışı gerçekleştirmeyi başarmıştı.

Shiftdelete

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici İdari İşler Asistanı Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.