En Detaylı Görselleriyle Yeni Volkswagen Polo 2018

Son dönemlerde sıkça kamuflajlı olarak karşımıza çıkan altıncı jenerasyon Polo ilk kez bu kadar detaylı görüntülendi.

Volkswagen’in resmi Youtube kanalı üzerinden prototip versiyonunu paylaştığı yeni Polo geçtiğimiz dönemde iki kare görseliyle kamuflajsız olarak ortaya çıkmıştı. Oldukça sınırlı olan bu görüntülerin ardından yer yer yine kamuflajlı olarak test sırasında yakalanan altıncı jenerasyonu sonunda tüm detaylarıyla net bir şekilde karşımızda görebiliyoruz. SEAT Ibiza ve Skoda Fabia’da da kullanılan MQB A0 platformu üzerine geliştirildiğini bildiğimiz modelin merak edilen aks mesafesindeki artış değeriyle ilgili de ilk kez ortaya bir değer atıldı. Auto Express’te yer alan detaya göre yeni Polo’yu yerini aldığı jenerasyondan yaklaşık 90 milimetre daha geniş aks mesafesiyle görme ihtimalimiz yüksek.

Volkswagen’in Golf ile birlikte sunmaya başladığı 1.5 litrelik TSI motorla gelmesi gündemde olan Polo’da marka küçük hacimli ünitelere odaklanıyor. Modelde 1.0 litrelik üç silindirli motorun kullanılmasına da kesin gözüyle bakılıyor.

Volkswagen’in yeni modellerinde en çok önem verdiği bağlanılabilirken ve multimedya sistem ayağında da oldukça zengin bir jenerasyonla tanıtılacak olan aracın dış tasarımdaysa ışıklandırma grubu, ızgara ve tamponda küçük değişimler yer alıyor. Volkswagen’in 2017 içerisini açıkladığı etkinlikle üretim planlamasında Haziran ayında üretimine başlanacağı açıklanan Polo’nun Eylül ayı içerisinde kapılarını açacak olan Frankfurt Otomobil Fuarı kapsamında tanıtılacağını bir kez daha hatırlatalım.

Log

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.