Yeni Nokia Telefonların Türkiye Fiyatları Belli Oldu

Nokia’nın merakla beklenen yeni telefonları Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6’nın Türkiye fiyatı belli oldu.

Vodafone ve Nokia arasında yapılan anlaşma kapsamında, Nokia’nın 2017 Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttığı Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 model akıllı telefonlar ilk 3 ay boyunca sadece Vodafone’da satılacak. Nokia’nın 3 yeni akıllı telefonu, uygun fiyatları ve şık tasarımlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Nokia 6, Nokia 5 ve Nokia 3 isimli telefonlar her bütçeye hitap ediyor. Nokia 6 ve Nokia 5’te Qualcomm Snapdragon 430 işlemci kullanılıyor. Nokia 6’da 5,5 inç ekran yer alırken Nokia 5’te 5,2 inç ekrana yer veriliyor. Her iki ekranın da çözünürlüğü Full HD. Nokia 6’da 3 GB RAM bulunurken Nokia 5’te ise 2 GB RAM mevcut. Yine Nokia 6’da 16 megapiksel ve Nokia 5’te 13 megapiksel çözünürlüğünde arka kamera bulunurken depolama alanı da sırayla 32 GB ve 16 GB olarak belirtilmiş durumda.

Mat siyah, gümüş, mavi ve bakır olarak dört renk seçeneği olan Nokia 6’nın fiyatı 1,349 TL. 6000 serisi alüminyum malzemesinden üretilen Nokia 5, Nokia 6’da olduğu gibi dört farklı renk seçeneğiyle kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Nokia 5’in Türkiye satış fiyatı ise 1.149 TL. Serinin giriş seviyesi olma özelliğini taşıyan Nokia 3 ise gücünü dört çekirdekli Mediatek MTK 6737 işlemcisinden alıyor. Alüminyum yerine plastik malzemenin tercih edildiği telefonun yanında metal çerçeve kullanılıyor. 5 inç HD ekran, 2 GB RAM ve 16 GB depolama alanıyla gelen telefonda 8 megapiksel çözünürlüğünde kamera bulunuyor. Telefonun satış fiyatı ise 949 TL.

Log

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

İlgili Yazılar: