‘Büyülü Berber Dükkanı’

Ediz Anavi’nin yazıp yönettiği stop motion kısa film Barber’s Cut, 1400 karede şipşak değiştirdiği saçlarla meziyetli bir berberi anlatıyor.

İçerik ve prodüksiyon hizmeti veren yapım şirketi Pomus Creative’in yönetmenlerinden Ediz Anavi’nin yazıp yönettiği Barber’s Cut, sürükleyici hikayesiyle dikkatinizi sonuna kadar üzerinde tutmayı başarıyor. 2 dakika 24 saniyelik stop motion film, berbere gelen bir kişinin birbirinden uçuk saç ve sakal modellerini yaratıcı ve şirin eşyalarla uygulamasını izliyoruz.

Minik saç kurutma makinesi veya saç kabartan kapsüller gibi minik detaylar hikayeyi zenginleştiriyor.

Barber’s Cut’ta tersine stop-motion ve pixilation teknikleri kullanılmış. Kamera arkası videosunda da çekimlerin ne kadar eğlenceli geçtiğine tanık olabiliyoruz.

Barber’s Cut – Making of from Pomus Creative on Vimeo.

nolm.us

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...