Ücretli Üyelik Twitter’ın Sonunu Getirebilir

Twitter’da takip ettikleriniz arasında önemli önemsiz her şey hakkında tweet atan o malum kişiler mutlaka vardır. Bu gibi kişilere ‘Twitter Influencer’ (Twitter fenomeni) deniyor ve Twitter’ın kendisi kadar eskiler. Bu insanların ne yazdığına değer vermeseniz bile birkaç tanesini takip ediyor olmanız muhtemel. Ya gerçek hayatta tanışmışsınızdır ya Twitter’da yeniyken takip edivermişsinizdir ya da sadece profesyonel bir fenomenin gün boyu ne yaptığını merak etmişsinizdir.

Aylık 99 Dolar

Ana sayfanızın tamamının bu fenomenlerden gelen tweetlerden oluştuğunu hayal edin. Twitter’ın bizleri siteden tamamen uzaklaştıracak kadar köklü değişiklikler yapması pek muhtemel gelmiyordu. Fakat dün Twitter’ın aylık 99 Dolar’lık abonelik denediğine dair haberler çıktı. Fikir şu şekilde; siz Twitter’a ayda 99 Dolar vereceksiniz, o da tweetlerinizin takipçilerinizin ana sayfasında daha çok görünmesini ve aramalarda daha yukarılarda çıkmanızı sağlayarak sitedeki görünürlüğünüzü arttıracak.

Bu, genellikle bir fikir ya da ürüne odaklanan ‘Promosyonlu Tweet’lerden tamamen farklı bir sistem. Şirketler bunu oldukça doğru şekillerde kullanıyor, fakat bunun bir de tembel insanlar tarafından kullanılan versiyonunu düşünün.

Kullanıcıları bıktırabilir

Bu aracın ünlüler için olmadığı açık zira onların halihazırda bir sürü takipçisi var ve böyle bir şeye ihtiyaç duymuyorlar. Twitter bu yeni üyelik sisteminin küçük ve orta ölçekli şirketler için yapıldığını söylese de Twitter sayesinde insanlara ulaşmayı hedefleyen kişiler için bulunmaz bir nimet olacağı kesin. Ayrıca fiyatı da tek kişilik şirketlerin karşılayabileceği kadar düşük.

İşte bu değişiklik, geçtiğimiz aylardaki değişikliklerle kıyaslandığında Twitter’ın sonunu getirebilecek türde. Bu değişiklik yapılırsa ve bütün o fenomenler kullanıcıların ana sayfalarını ele geçirmeye başlayıp normal kullanıcıları bıktırırsa Twitter’ın sonu gelir. En sonunda olacak şey fenomenlerin diğer fenomenler hakkında konuşup durması.

Mashable, Dünya Halleri

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...