Tyrion Lannister Ya Da Missandei, Daenerys’e İhanet Edebilir

Game of Thrones’un yedinci sezonu son hız devam ederken internet yeni teorilerle dolup taşıyor. Paylaşılan son teori ise Daenerys Targaryen‘e odaklanıyor. Onun çok yakında ciddi bir ihanete uğrayacağını iddia ediyor.

Söz konusu Game of Thrones olduğunda pek çok farklı kehanet ve teori bulunuyor. Her ne kadar dizide görmesek de, George R.R. Martin‘in kaleme aldığı kitap serisinde Daenerys Targaryen‘in üç kere ihanete uğrayacağı dile getiriliyor. Bunlardan ilki kan, ikincisi altın ve üçüncüsü sevgi veya aşk için olacak deniliyor. Daenerys Targaryen’in geçmişine baktığımızda bu ihanetlerden ikisinin gerçekleştiğini görüyoruz. Hatırlarsanız Khaleesi, Khal Drogo‘nun hayatını kurtarmak için bebeğinden vazgeçmek zorunda kalıyordu. Fakat onun bu fedakarlığı sevdiği adamı hayata döndürmek için yeterli olmuyordu. Mirri Maz Duur isimli büyücünün bu hareketi listedeki ilk madde olan kana denk düşüyor. Ardından Daenerys uzun zamandır yanında olan Jorah Mormont‘un aslında bir ajan olduğunu öğrendi. Robert Baratheon için çalışan Jorah altın için ona ihanet etmiş oldu. Bu da ikinci maddeye denk düşüyor. Üçüncü sırada ise sevgi veya aşk için yapılacak bir ihanet yer alıyor. Peki Daenerys Targaryen’e ihanet eden son kişi kim olacak?

Hazırlanan son teoriye göre bu noktada iki potansiyel isim bulunuyor. İlki ailesine sırtını dönen Tyrion Lannister. Bu zeki adamın Daenerys’e kardeşi Jaime’ye duyduğu sevgiden dolayı ihanet edebileceği düşünülüyor. Diğer isim ise uzun zamandır Daenerys’in yanında olan Missandei. Onun Gri Solucan (Grey Worm) ile yakınlaşması ileride probleme neden olabilir. Lekesizler’in Casterly Rock’ta mahsur kalması ihaneti tetikleyebilir diye düşünülüyor.

Elbette bu teorilerin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini görmek için beklememiz gerekecek.

Log

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...