Schumacher’in Kullandığı Tüm Araçlar 2018’de Sergilenecek

Yedi kez dünya şampiyonu pilotun Formula 1 ve kart yıllarında kullandığı yarış araçları 2018 yılında sergilenecek.

Formula 1’in efsane pilotu, 1992-2012 yılları arasında mücadele ettiği Formula 1’de yedi kez dünya şampiyonu olmuş ve pek çok rekoru eline geçirmişti.

Schumacher’in yarıştığı araçlarla ilgili özel koleksiyonun 2018’in Nisan ayında -Almanya’nın Köln kentinde- sergileneceği açıklandı.

Eski Butzweilerhof Havaalanı’nda sergilenecek bu koleksiyonda Schumacher’in kullandığı en eski kart aracından, 2012 yılında Mercedes’le yarıştığı W03’e kadar tüm yarış araçları sergilenecek.

Ayrıca sergide Schumacher’in kariyeri boyunca kazandığı kupalar, ödüller, yarışlarda kullandığı kıyafetler ve daha pek çok şey bu sergide yer alacak.

Koleksiyonun kalıcı olarak sergilenmesi beklenirken, Nisan ayında açıldığı zaman “Motorworld Köln” ismini alması bekleniyor.

Geçtiğimiz yıl, Schumacher’in uzun süredir sponsorluğunu yapan -ve Mick Schumacher’i de destekleyen- Deutsche Vermögensberatung’un yardımlarıyla birlikte Marburg kentinde bir Schumacher sergisi açılmıştı.

Köln’deki yeni koleksiyona rağmen hem Marburg hem de Köln’deki sergi açık kalmaya devam edecek.

Motorsport

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...