Henüz Tanıtılmayan iPhone X İçin Şimdiden Kuyruk Oluştu

Share

Türkiye saati ile bu akşam 20:00’da gerçekleşecek olan Apple sunumundan sonra yeni iPhone’lar için Apple mağazaları önünde kuyruk olmasına alışkınız. Ancak herhalde biri ilk kez bu kadar erken davranıyor…

Yeni nesil iPhone’ların tanıtımı kadar satışa çıktığı dönem de aynı gösterişte geçiyor. İnsanlar Apple mağazaları önünde satışa çıkmadan önce kamp kuruyor ve yeni iPhone’ları alan ilk kişiler olmak için saatlerce, hatta günlerce bekliyor. Aslında Apple’ın tanıtımından sonra iPhone’ları internet üzerinden ön siparişle alabiliyorsunuz. Ancak belli ki şu sırayı beklemenin heyecanı bir başka.

Apple’ın bu akşam tanıtacağı iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X için de kural değişmedi. Ancak bu kez biraz ileri gidilmiş gibi. Genelde etkinlikten bir-iki hafta sonra mağazalardaki yerini alan yeni nesil iPhone’lar için şimdiden sıraya giren var. Mazen Kourouche, Sydney Apple mağazasının önünde kampını başlattı. Yaklaşık iki hafta bekleyecek olan Kourouche bunu YouTube içeriği oluşturmak için yaptığını söylüyor. İlk videosunu YouTube’a yükleyen Kourouche yaklaşık 10 gün boyunca sırada bekleyeceğinin farkında. Temel ihtiyaçlarını yanına alan Kourouche, sıradaki ilk yeri kapıyor. Kourouche’nin videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. iPhone tutkusunu bir adım öteye taşıyan Kourouche’nin tüm bu zahmetleri sonucunda iPhone X alıp alamayacağı ise şimdilik muamma. Çünkü iPhone X’lerin iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’la aynı zamanda mağazalarda olup olmayacağı bilinmiyor.

Log