LTE Destekli Apple Watch Series 3 Tanıtıldı

Uzunca bir zamandır heyecanla beklenen Apple etkinliği Apple Watch’a dair heyecan verici özelliklerin duyurulmasıyla başladı. Akıllı saat piyasasının büyük oyuncularından olan Apple Watch yoluna Series 3 ile devam ediyor. Apple Watch, watchOS 4 güncellemesi ve yeni teknik özelliklerin yardımıyla bir akıllı saat olmanın ötesine geçiyor.

Apple Watch Series 3 ile birlikte LTE destekli akıllı saat dönemine geçiliyor. Series 3 çift çekirdekli işlemcisiyle önceki modellerden yüzde 70 daha hızlı olacak. Yaklaşık 18 saatlik pil ömrü olan bu akıllı saatin en dikkat çekici özelliği LTE desteği oluyor. Daha önce de pek çok LTE destekli giyilebilir cihazla karşılaştık. Fakat Apple Watch’un iPhone ile birlikte çalışıyor olması onu daha pratik bir hale getiriyor. Bu özelliği kullanabilmek için başka bir numara veya yeni bir SIM kart almak gerekmiyor. Apple Watch, iPhone’da yer alan hattı kullanmaya devam ediyor. Ancak telefonu her an yanımızda tutma zorunluluğunu kaldırıyor. iPhone’unuz olmadan Apple Watch ile arama yapmak ve mesaj atmak mümkün oluyor. Apple Watch Series 3 suya dayanıklı olmasıyla da öne çıkıyor. Bunun yanında 8 GB dahili hafızası sayesinde depolama alanı problem olmaktan çıkıyor. Bunun 2 GB’ı ise müziğe ayrılıyor.

watchOS 4 ise sağlık odaklı yeniliklerle karşımıza çıkıyor. Güncellemeyle birlikte Apple Watch her an kalp atışlarımızı takip edip, ters bir durum olduğunda bizleri uyarıyor. Bu sayede sağlığımızı düzenli olarak kontrol etmek daha kolay bir hal alıyor.

Apple Watch Series 3 farklı fiyat seçeneklerine sahip olacak. LTE destekli Apple Watch’a sahip olmak için 399 doları gözden çıkartmak gerekecek. Standart versiyon ise 329 dolardan alıcı bulacak. Yeni Apple Watch için ön siparişler 15 Eylül’de başlayacak. Cihazlar 22 Eylül’den itibaren sahiplerine kavuşacak.

Log

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor. | oktem.ersoy@serinletici.com

You may also like...