Kobe Bryant’ın forma numaraları emekliye ayrıldı

NBA efsanesi Kobe Bryant’ın 8 ve 24 numaralı formaları Los Angeles Lakers tarafından unutulmaz bir törenle emekliye ayrıldı.

NBA tarihinin en büyük yıldızlarından Kobe Bryant’ın tamamı Los Angeles Lakers’ta geçen kariyeri boyunca giydiği 8 ve 24 numaralı formaları Staples Center’ın zengin kirişlerine çekildi.

Formaları, Golden State Warriors’a karşı oynanan maçın devre arasındaki seremonide emekliye ayrılan Kobe Bryant, “Önemli olan tüm bu formaların içindeki ruhu bir araya getirip, Lakers’ı daha ileriye taşımak” dedi.

Los Angeles Lakers’ın başkanlığını yürüten NBA efsanesi Magic Johnson tarafından “Lakers formasını giymiş en büyük isim” ifadesiyle onore edilen Bryant, “Duygularımı kelimelere dökmek çok zor. Bu büyük oyuncuları izleyerek büyüdüm ve onlardan çok şey öğrendim. Şimdi bu duvarın bir parçası olmak benim için çok şey ifade ediyor. Mirasımızın bir sonraki jenerasyonu nasıl etkileyeceği çok önemlidir. Beni buraya getiren, tavandaki o formaların üzerimdeki etkisidir” dedi.

Eski-yeni çok sayıda NBA yıldızının yanı sıra Bryant’la birlikte şampiyonluklar kazanan takım arkadaşlarından Shaquille O’Neal ve Derek Fisher da Staples Center’a gelenler arasındaydı. Bryant’la ilişkisi her zaman tartışma konusu olan O’Neal, Bryant’ın tarihe “Gelmiş geçmiş en iyi Lakers oyuncusu” olarak geçeceğini söyledi. O’Neal, Lakers’a üst üste 3 şampiyonluk getiren birliktelikleri için de “Tarihteki en iyi Lakers ikilisi” ifadesini kullandı.

CNN

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...