Gelecek iPhone modelleri için umut veren pil iddiası

Şu sıralar eski iPhone modellerini yavaşlatması ile gündemi meşgul eden Apple, 2019-2020 modeller üzerinde de çalışıyor. Gelen bilgiler ise pil konusunda olumlu adımlar olduğunu gösteriyor.

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo’ya göre Apple, yeni iPhone’ların pil kapasitesini artırmak istiyor. 2019 modeller ile artırılmış gerçeklik altyapısını hayatımızın içerisine dahil edecek şirket, bunun için daha çok güce ihtiyaç duyuyor. TrueDepth kamera sistemini güncelleyerek 3D algılama özelliklerini geliştirecek Apple, pil kapasitesini arttırarak bu yeni altyapıyı desteklemeyi hedefliyor. Bu sayede genel kullanım süresini de iyileştireceği konuşulan şirket, söylendiği kadarıyla bunu yeni telefonlar içerisinde daha fazla yer açarak yapacak. Açılan bu yere daha büyük piller yerleştirecek firma, hatırlarsınız bunun başlangıcını iPhone X ile yapmıştı. Yeni üretim ve katmanlı anakart teknolojisiyle yeni telefonunun devre kartını ufaltan Apple, bu sayede telefona “L şekilli” bir pil yerleştirmeyi başarmıştı. Bu da ufak gövdeli telefona “Plus” modeller kadar pil kapasitesi getirmişti.

iPhone modelleri pil konusunda hep geride kaldı

Akıllı telefonlar yeni özellikler kazandıkça daha fazla güç harcıyor. Belirli bir kalınlık seviyesinin üzerine çıkamadıkları için de bünyelerinde çok fazla yer bulunmayan cihazlar, bu yüzden birim alandan en iyi şekilde yararlanıyor. Teknoloji deviyle benzer olarak yeni anakart ve pil teknolojileri geliştiren birçok başka firma da bulunurken, bunlar son kullanıcı için büyük önem arz ediyor.

Log

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Emre Kalkan

Mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili olan Emre, konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı okuyor ve Serinletici'ye pek çok konuda katkı sağlıyor. | emre.kalkan@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.