31 Aralık 2017’de Whatsapp desteği biten telefonlar

Aslında haberi çok yapıldı ancak aklınızdan çıkma ihtimaline karşı hatırlatmamızı yapalım dedik.

Popüler mesajlaşma programı WhatsApp, BlackBerry OS (6,7, 10 ve daha eski) ve Windows Phone (8.0 ve daha eski) platformlarına olan desteğini 31 Aralık 2017 itibariyle sonlandırıyor.

Bununla beraber Nokia Series 40 cihazları 31 Aralık 2018’e kadar bir yıl daha WhatsApp kullanabilecekken bu süre Android 2.3.7 ve daha eski cihazlar için 1 Şubat 2020’ye kadar uzuyor.

WhatsApp aslında eski platformlara gayet iyi destek veren bir uygulama olduğunu çoktan kanıtladı. Fakat gelişen özellikler çerçevesinde ön plana çıkan kullanıcı deneyimini karşılama ihtiyaçları, belki de uygulama tarihinde ilk kez böyle bir karar alınmasına sebep oldu.

Diğer taraftan bakacak olursak, belki de yeni bir cihaz bakmanızın zamanı da artık yavaş yavaş gelmiştir.

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...