2018 BMW X4, Kamuflajsız Yakalandı

Share

Teknik değerleriyle ilgili henüz ne bir bilginin bulunmadığı ikinci jenerasyonun son sızıntıyla birlikte tüm tasarım detaylarına erişiyoruz.

Konsept versiyonunun ardından Frankfurt Otomobil Fuarı‘nda tanıtılması beklenen X2‘nin hazırlıkları devam ederken “otomobil casusları” yine Frankfurt’ta podyumda olması beklenen bir modeli karşımıza çıkarttı. İkinci jenerasyonuyla tanıtılacak olan 2018 BMW X4 üzerine olan bu sızıntıyla kamuflajsız olarak kameralara yakalanan araç, barındırdığı tüm tasarımsal özellikleriyle karşımıza çıkıyor. G02 kod numarasına sahip olacak olan X4’ün kameralara yakalanan versiyonun M paket olması da, dış bölümde maksimum etkinin nasıl olacağının tahlilini rahatlıkla yapmamıza olanak sağlıyor.

Değerlendirmeye en büyük değişimin gözlendiği arka bölümden başladığımızda BMW’nin ince formlu ışıklandırma grubuna yer verildiğini ve bunun vasıtasıyla bagaj kapısından tampona taşındığını görüyoruz ki bu durum, aracı geleneksel BMW yapısından önemli oranda ayırıyor. Mercedes’in coupe formlu SUV modellerinden akıllarımıza gelebilecek bu yapıya klasik M dokunuşları eşlik ederken yeni jenerasyonun, yerini alacağı jenerasyondan artık alakalı olmayışı çok net bir şekilde ayırt edilebiliyor. Ön taraftaysa bizleri büyük bir değişim beklemiyor diyebiliriz. Yakın zamanda tanıtılan X3‘e benzer bir yapının kullanıldığı bu bölümde, büyük böbrek ızgaralar, geniş hava kanalları ve LED sis farları dikkat çeken parçalar arasında. Ön bölümde olduğu gibi motor seçenekleriyle de X3 ile benzerlik göstermesi beklenen X4’ün tüm detaylarını Frankfurt’ta almayı bekliyoruz.

Log

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor.

You may also like...