2018 Dacia Duster

Share

Dacia’nın yenilenen parçalarıyla kalite algısına ciddi anlamda güvendiği Duster, Frankfurt öncesinde ilk kez yüzünü gösterdi.

Yedi yıllık bir geçmişi geride bırakan Dacia Duster, bir milyon adedi aşkın satış rakamıyla fiyat/performans kategorisinde kullanıcılara SUV deneyimi sunan önemli temsilcilerden birisi. Bu özelliğini yeni jenerasyonuyla da sürdürmek konusunda iddialı olan Duster sergileneceği Frankfurt Otomobil Fuarı öncesinde ilk detaylarıyla karşımıza çıktı. Resmi kaynaklardan gelen ilk bilgilere göre tümüyle yeniden tasarlanarak kalite algısı artan iç mekan ve yeni donanımlar sayesinde, Duster artık çok daha üst sınıf bir konfor sunacak.

Yeni jenerasyon Duster’ın elden geçen tasarımında; çizgileri uzatılan ızgara, genişletilmiş LED ışıklandırmalar, ön tampon ve Jeep Renegade’i akıllarımıza getiren arka ışıklandırma grubu göze ilk çarpanlar arasında yer alıyor. Çizilmeye dayanıklı materyallerin kullanıldığı yeni jenerasyonda alüminyum tavan rayları, 17 inç‘lik jantlar ve Atakama Turuncusu adındaki yeni renk seçeneği tamamen değiştirildiği söylenen kokpitle birlikte kullanıcıların dikkatini çekecek parçalardan olacak.

Henüz herhangi bir görseli paylaşılmayan kokpitin kalitesi ve yeni ekipmanlarıyla çok daha tatminkar olacağının altını çizen Dacia, eletronik destek üniteleriyle de Duster’ın elini güçlendiriyor. 2018 model yıllı yeni jenerasyon Duster’ın tüm merak edilenleri Frankfurt’ta ortaya çıkacak.

Log

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor.

You may also like...