Kripto paralar piyasasında sert düşüş

İnternet aracılığıyla kullanılan ve herhangi bir merkezi otoriteye ya da aracı kuruma bağlı olmayan, ancak, son günlerde farklı ülkelerden gelen “düzenleme” haberleriyle sert dalgalanmalar yaşayan kripto para birimleri piyasası düne göre 29 milyar dolar azalarak 663 milyar dolara düştü.

Venezüela Devlet Başkanı Maduro’nun yerel kripto para üretimi kararnamesinin yasadışı olduğu ve ülkenin anayasasını ihlal ettiği iddiasıyla, Venezüela Parlamentosu tarafından geçersiz sayılması ve Güney Kore Adalet Bakanlığı tarafından yapılan kripto paraları kalıcı olarak yasaklayacak bir tasarı üzerinde duyurulmasının etkisiyle kripto para piyasasındaki düşüş seyri devam etti.

Kripto para birimlerinin en büyük ilk beşinde düşüş sürerken, kripto para birimleri piyasasının belirleyicisi Bitcoin, son 24 saatte yüzde 5.04 düşerek 13 bin 649 dolardan işlem görüyor.
Bitcoin 1401 adet kripto paranın oluşturduğu 663 milyar dolarlık kripto para piyasasının yüzde 34.6’sini oluştururken kripto para birimleri piyasasının son 24 saatlik işlem hacmi 51 milyar dolar olarak hesaplandı.

Piyasa değeri sıralamasında ilk beşte yer alan kripto para birimlerindeki günlük değişimler ise şöyle: Bitcoin yüzde 5.04, Ripple yüzde 9.95, Cardano yüzde 5.73 ve Ethereum yüzde 11.68 düşerken, Bitcoin Cash yüzde 0.38 yükseldi.

DHA

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Sema Doğan

Akdeniz Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun olan Sema, İzmir'de özel bir şirkette danışman olarak çalışıyor. Konu film olduğunda izleyicilikten yorumlamaya her alanda heyecanına engel olamayan Sema'yı arkadaşları "Film Girl" olarak anıyor. Bununla birlikte teknolojiye büyük ilgi duyan Sema, Serinletici için kültür-sanat, yaşam ve teknoloji içerikleri sağlıyor. | sema.dogan@serinletici.com

You may also like...