Facebook’un ardından Google da kripto para reklamlarını yasaklıyor

Google, Haziran ayından itibaren kripto paralar ve yeni kripto para arzı reklamlarını yasaklayacağını açıkladı. Karar, Google’ın riskli finansal varlıkların pazarlanmasını önleme politikası çerçevesinde alındı.

Google Çarşamba günü kripto paralar ve ilgili içeriklerin yasaklanacağını bildirirken Facebook da Ocak ayında benzer bir karar almıştı. Böylece kripto paralar internetin en büyük iki reklam mecrasının dışında kalmış oldu.

Google’ın açıklamasının ardından Bitcoin 9.300 dolardan 9.100 dolar civarlarına geriledi. Ripple ve Ether de değer kaybeden diğer kripto para birimleri oldu.

Google ayrıca “ya hep ya hiç” kazanç sağlayan ikili opsiyonlarının reklamlarını da yasaklayacak.

Hürriyet

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor. | oktem.ersoy@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.