Close

2018 Formula Drift sezonunda yarışmak üzere aracı tamamen bir drift otomobili olarak baştan tasarlayan geliştirme ekibi ortaya bin beygirlik bir canavar çıkartmayı tercih etti.

Yeni jenerasyon Auris ile kendisinden beklediğimiz değişim adımının başlangıcını yapan Toyota, mart ayının son haftası içerisinde kapılarını açan New York Otomobil Fuarı’yla birlikte de Corolla hatchback‘in tanıtımını gerçekleştirmişti.

Auris’i bazı pazarlarda Corolla HB olarak satmayı tercih eden marka, ilk adımda tanıttığı modelinde sakladığı kokpit detaylarını da ikinci adımda tüm dünyanın karşısına çıkarttı. Dünyanın en çok satan otomobillerinden birisi konumunda olan Corolla’nın bu dönüşümü ise hızlı ve kademeli adımlarla başka alanlara da taşınıyor. 2018 Formula Drift sezonunda yarışmak üzere aracı tamamen bir drift otomobili olarak baştan geliştiren geliştirme ekibi ortaya 1.000 beygirlik bir canavar çıkartmayı tercih etmiş.

LOG’un haberine göre en keyifli ortaklık Toyota Racing ekibinin yanı sıra Papadakis Racing yarış takımının ortaklığıyla geliştirilen Corolla Drift aracında çok ciddi bir modifikasyon yer alıyor. Kaputunun altında dört silindirli bir makinenin kullanıldığı araçta 8’li yakıt enjeksiyon sistemi ve Borg Warner EFR turbo gibi hatırı sayılır eklemeler ön olana çıkıyor.

Papadakis ekibinin bu zamana kadar ortaya koyduğu en güçlü projelerden biri konumunda olan Corolla’nın altyapısında ise RS-R süspansiyon seti ve Nexen’in özel yarış lastikleri yer almakta. Önümüzdeki günlerde başlayacak olan sezon için hazır hale getirilen bu ateşli projen radarımıza şimdiden girenler arasında.

Yeni Şafak

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Sevgin Şerifoğlu

Sevgin Şerifoğlu, Serinletici içeriğine güncel haberlerle editoryal katkı sağlıyor. | sevgin.serifoglu@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.