İOS 12, iPhone 5s’e de gelecek

Apple’ın Haziran ayındaki WWDC 2018 etkinliğinde tanıtacağı İOS 12, iPhone 5s kullanıcılarını mutlu edebilir. İddialara göre Apple, İOS 12 güncellemesini iPhone 5s’e de verecek.

iOS 11 güncellemesini alan en eski iPhone modeli olan iPhone 5s’in İOS 12’ye güncellenmeyeceği düşünülürken sürpriz bir sızıntı tüm dengeleri alt üst etti. Sızıntıya bakılırsa iPhone 5s’in ömrü hala bitmiş değil.

Söz konusu İOS 12 sızıntısı Apple’ın tarayıcısı Safari’nin WebKit motorunda ortaya çıktı. Motorun içinde yer alan bir testte İOS 12 yüklü iPhone 5s’in adı yer aldı. Bu iPhone 5s’in ölmeyeceğinin en büyük işareti olsa gerek.

İOS 12 yüklü iPhone 5s emareleri Apple’ın İOS 12’yi şimdilik test ettiğinin bir kanıtı. Ancak Apple sistemsel sorunlar ile karşılaşıp güncellemenin iPhone 5s kullanıcılarını mutsuz edeceğine kanaat getirirse iPhone 5s kullanıcıları İOS 11 ile yetinmek zorunda kalabilir. Bakalım Haziran ayındaki WWDC 2018 (Dünya Geliştiriciler Konferansı) etkinliğinde iPhone 5s’in adını görebilecek miyiz?

Mynet

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor. | oktem.ersoy@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.