California’da 2020’de tüm evler güneş panelli olacak

California’da, 1 Ocak 2020’den sonra inşa edilecek tüm müstakil ev ve apartman dairelerinde güneş enerjisi panelleri bulundurması zorunluluğu geldi. Bu yasak kapsamında, California, ABD’de güneş paneli bulundurma zorunluluğu olan ilk eyalet oldu.

California Enerji Komisyonu’nun oybirliği ile onayladığı yönetmelik öncesinde California, 2030 yılı itibariyle tüm evlerde kullanılan elektriğin yüzde 50’sinin karbon salımına yol açmayan kaynaklardan gelmesini zorunlu kılmıştı. 2030 yasağının ise İnşaat Standartları Komisyonu tarafından hala onaylanması bekleniyor.

Yeni ev maliyetlerinin alınan yeni kararlar neticesinde 8 bin ile 12 bin dolar arasında artması bekleniyor.

California’da geçen yıl kullanılan elektriğin yüzde 16’sının güneş enerjisinden elde edildiği açıklandı.

Günümüze dek güneş enerjisine 42 milyon dolarlık yatırım yapan California’nın yeni projesi ile bu yatırımı daha da büyütmesi bekleniyor.

Ekonomi Haber

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor. | ali.bardakci@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.