Cannes Film Festivali’nde tabular yıkılıyor

71 yıldır süregelen dünyanın en prestijli sinema festivali Cannes Film Festivali’nde bu yıl tüm kurallar ve tabular yıkılmaya başladı.

Cate Blanchett’in önderliğinde gerçekleşen kırmızı halı protestosunun ardından dün akşam Blackkklansman galasında Hollywood’un asi kızı Kristen Stewart, kırmızı halıda topuklu ayakkabı kuralına baş kaldırdı.

Metalik Chanel elbisesiyle kırmızı halıda poz veren Stewart, kırmızı halıdan merdivenlere giderken Christian Louboutin stiletto’larını çıkartıp çıplak ayaklarıyla kırmızı halıda yürüdü.

kristen stewart cannes ile ilgili görsel sonucu

Cannes Film Festivali’nde jüri görevinde olan başarılı aktris, kırmızı halıdaki düz ayakkabı yasağını çıplak ayaklarıyla ezip geçtiği için başı derde girecek mi? Yoksa Hollywood’un güçlü kadınlarının eşitlikçi ve modernist isyanı Cannes Film Festivali’nde yeni bir düzenlemeye sebep mi olacak?

Vogue

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.