Grosjean’ın Haas’taki geleceği tehlike altında olabilir

Son çıkan söylentilere göre Haas, bu yıl şimdiye kadar beklentilerin altında kalan Romain Grosjean’ın yerine başka bir isim getirebilir.

Romain Grosjean, 2015’te başarılı bir yıl geçirdiği Lotus’tan ayrılarak Haas’a geçiş yapmış ve geride kalan iki yılda takım arkadaşlarından daha fazla puan toplayıp nispeten iyi bir iş yapmıştı.

Grosjean bu dönemde elde ettiği başarıların yanı sıra, hafta sonlarında attığı spinler ve frenlere yönelik eleştirileriyle gündeme geldi.

Bu yıla takım arkadaşı Kevin Magnussen’den daha kötü başladı ve geride kalan beş yarışın üçünde yarış dışı kalırken, tamamladığı yarışlardan puansız ayrıldı.

Bakü’de güvenlik aracı arkasında kaza yapması uzun süre konuşulmuştu, iki hafta sonra ise İspanya’da yaptığı kazayla bir kez daha gündeme oturdu.

Eski F1 pilotu Karl Wendlinger, Grojean’la ilgili “Takımın Romain hakkında bu kadar sakin olması beni biraz şaşırtıyor.”

“Gene Haas’ın Monaco’da karşısına geçip, kendisiyle ciddi ciddi konuşacağını tahmin ediyorum.” dedi.

Wendlinger’ın söylediği gibi Haas, kazalara rağmen Grosjean’a olan desteğini sürdürüyor.

Steiner, “Her zaman böyle zamanlar vardır, düşüşler yaşarsınız ancak önemli olan yine ayağa kalkabilmektir. Onun sadece çalışmaya devam etmesi ve elinden geleni yapması gerekiyor. Bunu başarırsa geri döneceğine eminim.” demişti.

Arka planda yarış koltuğu için sırada bekleyen isimler yer alırken, Ferrari’nin Antonio Giovinazzi’yi yarıştırabilmek adına Amerikalı takıma baskı yapabileceği düşünülüyor.

Hatta Maserati’nin Haas’la tıpkı Alfa Romeo/Sauber tarzı bir anlaşma yapabilir ve bu kapsamda Giovinazzi, Amerikalı takıma geçebilir.

Bir diğer diğer ihtimal ise Sauber sürücüsü Charles Leclerc’in Haas’a, Giovinazzi’nin Sauber’e geçme ihtimali olabilir.

Koltuk için ismi geçen bir diğer isim geçen yıl Sauber’de yarışan ve ismi Toro Rosso’da Brendon Hartley’nin yeri için de anılan Pascal Wehrlein gibi görünüyor.

Motorsport

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor. | oktem.ersoy@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.