Katlanabilir Galaxy F için üzücü haber

Samsung katlanabilir telefon Galaxy F ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bugün paylaşılan rapora göre merakla beklenen katlanabilir telefon hakkındaki ilk detayların 2019 yılı içerisinde gün yüzüne çıkartılacağının altı çizildi.

Samsung katlanabilir telefon Galaxy F için üzücü haber

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz ay Samsung’un CEO’su DJ Koh yaptığı açıklamayla bir anda teknoloji gündemine bomba gibi düşmüştü. CNBC’te konuşan DJ Koh, Kasım ayında düzenlenecek olan Samsung Geliştirici Konferansı‘nda Samsung katlanabilir telefonun ilk kez tanıtılacağını açıklamıştı. Fiyatıyla muhtemelen alımı oldukça zor bir cihaz olacak Samsung katlanabilir telefon, neredeyse tamamlanmış olduğu da belirtilmişti.

Fakat bugün yaşanılan gelişme ile birlikte Samsung’un önümüzdeki ay tanıtacağı katlanabilir telefonu olacak olan Galaxy F’i gün yüzüne çıkartmayacağı ortaya çıktı. Bunun yerine yeni akıllı telefonlarında kullanacağı teknolojileri ve yenilikleri ön plana çıkartacak olan Samsung’un katlanabilir telefonu hakkındaki ilk bilgileri ise 2019 yılı içerisinde vereceği ön görülüyor.

Katlanmamış haldeyken tablet, katlanmış haldeyken de telefon olarak kullanabilecek olan Samsung katlanabilir telefon için ne yazık ki biraz daha bekleyeceğiz.

Bugün paylaşılan raporlarda ise telefonun katlanmamış haldeyken ekran boyutunun 7.3 inç olacağı belirtiliyor. Samsung’un yeni cihazı katlandığında ise 4.3 inç boyutundaki bir ekrana sahip olacağını da görmekteyiz. Akıllı telefon pazarında tabiri caizse bir devrime imza atacak olan Samsung’un katlanabilir telefonunun Gorilla Glass tarafından korunmayacağını da belirmekte yarar var.

Samsung katlanabilir telefon Galaxy F

Bunun yerine Samsung katlanabilir telefon modelini Sumitomo Chemical koruyacağı bugün paylaşılan raporlarda ön plana çıkmakta.

Samsung katlanabilir telefon için uygun tarih ise MWC 2019 olarak görülüyor. Burada yeni Galaxy S10 modellerini tanıtacak olan Samsung’un ayrıca katlanabilir telefonu hakkında ilk resmi bilgileri vermesi bekleniyor.

Shiftdelete

Emre Kalkan

Mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili olan Emre, konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda. Emre, Serinletici'ye pek çok konuda katkı sağlıyor. | emre.kalkan@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.