Çiçeklerin görünmeyen ışıltıları

Fotoğrafçı Craig Burrows, bazı bitkiler, hayvanlar ve çeşitli nesnelerde bulunan floresanı uyarmak için yüksek yoğunluklu UV ışıkları kullanan mor ötesi ışığa neden olanr flüoresanı görünür kılan eşsiz bir fotoğraf metodu keşfetti.

Burrows, çiçeklere odaklanmayı seçer ve böylece yeşim çiçekleri, papatyalar ve içten parıltılı gibi görünen süslü çiçeklerin renkli canlı açıklamalarını oluşturur. Craig Burrows, en iyisini elde etmek için elinden gelen en karanlık ortamda çalıştı.

Çiçekler her gün güneş ışınlarına maruz kaldıklarında, kendi ışıltılarını karşılık olarak bırakıyorlar ve görebildiğimiz güneş ışığı sınırlı durumda. Aslında bu fotoğraflar her zaman gördüğümüz bir şeyi yakalar.

Sanatçının eserlerine web sitesinden ulaşabilirsiniz.

icmimarlikdergisi.com

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar: