Close

PlayStation 5‘in çıkış tarihi ile alakalı sızıntılarla gündemde olan Sony, bu sefer oyun severleri ve özellikle oyun fuarlarını merakla bekleyenleri üzecek bir haberle gündemde. Sony E3 2019 etkinliğinde bulunmayacağını açıkladı!

Sony E3 2019 için PlayStation 5 haberlerini boşa çıkardı!

Oyun sektörünün önemli organizasyonlarından biri olan E3 için detaylar gelmeye başladı. Hem geliştiricilerin, hem de oyun severlerin heyecanla beklediği etkinlikte bu sene E3 etkinliğinin baş rolü Sony yer almayacak! Resmi açıklama PlayStation’ın iletişimden sorumlu başkan yardımcısı Jennifer Clark‘tan geldi.

Clark, “Sektörün gelişmesiyle birlikte şirket olarak, topluluğumuzla daha iyi etkileşim kurabilmek için yaratıcı fırsatlar yaratmaya ve planlamaya devam ediyoruz. PlayStation hayranları bize dünyayı ifade ediyor. Biz her zaman yenilikçi davranış stilini, farklı düşünmeyi ve oyuncularımızı memnun etmenin yeni yollarını arıyoruz. Bunun sonucunda yaptığımız bazı planların tarihsel çakışmasından dolayı etkinliğe katılmama kararı aldık. 2019 için planlarımızı sizlerle paylaşmak için heyecanlanıyoruz.” dedi.

Sony E3 2019 etkinliğinde olmayacak! SDN-2

2019 yılı içinde yapılacak etkinlikte, PlayStation 5‘in tanıtılacağı sızıntıları da çürümüş oldu. Hem etkinliğin odak noktası olan ve sahne şovlarıyla gözleri üstüne toplayan şirketin önümüzdeki yıl etkinlikte olmaması hem de yeni oyun konsolunun tanıtım tarihinin biraz daha ileriye sarkması oyun severleri üzdü. Bununla birlikte bazı sızıntılara göre Sony PlayStation oyunları ve konsolunun tanıtımı için özel bir etkinlik yapılacağı yönünde.

Peki, sizce şirketin bu kararı E3 katılımcı oranını düşürecek mi?

Shiftdelete

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.