Samsung’tan 5G destekli telefon geliyor

Samsung 5G üzerindeki çalışmalarına devam ederken konu ile ilgili ilk bilgilerde ortaya çıkmaya başladı. Söylenenlere göre Samsung’un 5G destekli modellerini yakında görebileceğiz.

Samsung 5G destekli akıllı telefonlarını 2019’da duyuracak

Güney Koreli teknoloji devi 5G konusundaki yatırımlarına devam ediyor. Markanın ana vatanında SK Telecom, KT ve LG Uplus gibi operatörler 5G şebekelerini faaliyete geçirirken Samsung ise ilk prototipini geçtiğimiz günlerde görücüye çıkarttı.

Güney Kore’de 13 şehri kapsayan 5G şebekesinin ardından ABD’de de çalışmalara başladı bile. Verizon ile bir iş birliğine giden Samsung, 5G destekli ilk telefonunu ABD’de Verizon ile birlikte satışa sunacak.

Söz konusu cihazın teknik detayları veya tasarımı şu aşamada bilinmiyor. Ancak söylenenlere göre Galaxy S10 için özel bir 5G destekli sürümün Amerika’da satışa sunulacağı konuşulanlar arasında.

Aynı zamanda Qualcomm’da Hawaii’de gerçekleştireceği bir etkinlikte X50 5G modeme sahip prototip bir telefonu görücüye çıkartacak. 5G konusundaki gelişmeler günden güne artıyor. Bakalım 5G ile son kullanıcıya ne gibi yenilikler sunulacak?

Shiftdelete

Soner Asım Toroslar

Serinletici teknoloji bölümü stajyeri Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Gelecekte teknoloji editörü olmak isteyen Soner için stajyerlik bir başlangıçtan ibaret. | soner.toroslar@serinletici.com

İlgili Yazılar: