Close

Genişleyen Porsche ailesine yeni bir katılım oldu. Bu sefer karşımıza gelen otomobil ikilisi 911 ailesi içerisinde yer almıyor. Alman markanın küçük sporcuları 718 Boxster ve Cayman, daha sportif özellikler sunan T versiyonlarına kavuştu.

Dışarıdan bakıldığında küçük farklılıklar sunduğu görülebilen otomobillerin yan aynaları ve 20 inç çaplı jantları koyu renkliyken egzoz çıkışları da aynı renkte. Kapı altında yer alan grafiklerde de 718 Boxster T ve ya 718 Cayman T yazıları görülebiliyor.

20 mm alçaltılmış adaptif süspansiyon sistemi, aktif motor takozları, kilitli diferansiyel ve tork yönlendirme gibi donanımlara sahip olan ikilinin iç mekanında daha sportif koltuklar, sportif direksiyon simidi, kumaş kapı açma kayışları, piyano siyahı kaplamalar ve özel kapı eşik kaplamaları yer alıyor. Bilgi eğlence sistemi iptal edilmiş olsa da ek bir ücret ödemeden araca eklenebiliyor.

Kaput altında giriş motor seçeneğini kullanan ikilinin turbo beslemeye sahip, 2 litre hacimli üniteleri 300 beygir güç, 380 Nm tork üretebiliyor. Manuel şanzımanla 1.350, PDK ile 1.380 kg boş ağırlık sunan araçlar bu şanzımanlarla sırasıyla 5.1 ve 4.7 saniyede 0’dan 100 km/s sürate ulaşabiliyor.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Onur Koray

Ortaokul ve lise yıllarını İstanbul, Saint-Joseph Fransız Lisesi’nde geçiren Onur Koray, daha sonra üniversite eğitimini A.B.D.’nin Pennsylvania eyaletinde makine mühendisliğinde tamamladı. 2002 yılından bu yana Ekşi Sözlük’te Agamemnon adıyla yazdığı yazıları kişisel blog’u ile daha geniş bir içerikle sunan Onur Koray’ın otomobil yazıları, haftalık olarak Serinletici'de de yayınlanıyor. | onur.koray@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.