Close

İkiz bebekler anne karnında birbirlerini yumrukladı

Çin’in Yinchuan şehrinde anne karnında aynı kesede bulunan ikiz bebekler daha doğmadan dövüşe tutuştu. Ultrasonda bebeklerin birbirlerini yumrukladığı görüldü. Bebekler, dört ay sonra da sağ salim dünyaya geldi.

Çin’in Yinchuan şehrinde bir baba, ikiz bebeklerinin ultrason videosunu görünce şaşkına döndü.

Ultrason ekranına yansıyan sıradışı görüntülerde annelerinin karnında yüz yüze duran ikiz bebekler, aniden birbirlerine yumruk yağdırmaya başladı. Bebekler, annelerinin karnında ettikleri dövüşe karşın dört ay sonra, daha fazla olay çıkarmadan sağ salim dünyaya geldi.

​Kiraz ve Çilek isimleri verilen ikiz bebeklerin babası Tao, “Videoyu gördüğümüzde oldukça şaşırdık” diye konuştu.

‘TEHLİKELİ OLABİLİR’

Çiftin aralık ayında gittikleri kontrolde karşılaştıkları bu manzara, bir anlığına hemşireyi bile güldürdü. Ancak sonrasında doğum öncesi servisinin yöneticisi vaziyetin tehlikeli olabileceğini, bebeklerin normal şartlarda anne karnında iki ayrı bölüm içinde bulunması gerekirken bir arada bulunduklarını belirtti. Yetkili şu sözleri ilave etti: “Böylesi bir olaya 30 milyonda bir rastlanır.”

Oranla büyük olan kız kardeş takriben 1.950 kilogram doğarken, kendisinden 1 dakika sonra doğan kardeşi de 1.600 kilogram ağırlığındaydı.

Mahalli medyada bebeklerin prematüre olduğu bilgisi bulunmuş olsa da, bu bilgi daha teyit edilmiş değil.

Anne baba minik kardeşlerin tamamiyle sıhhatli olduklarını izah etti.

Şimdiye dek ultrasona yansıyan ilk sıradışı görüntü bu değil. Aralık ayında 20 haftalık bir bebek, ultrason resminde orta parmağını kaldırmış halde görülmüştü.

Nayn

Sema Doğan

Akdeniz Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun olan Sema, İzmir'de özel bir şirkette danışman olarak çalışıyor. Konu film olduğunda izleyicilikten yorumlamaya her alanda heyecanına engel olamayan Sema'yı arkadaşları "Film Girl" olarak anıyor. Bununla birlikte teknolojiye büyük ilgi duyan Sema, Serinletici için kültür-sanat, yaşam ve teknoloji içerikleri sağlıyor. | sema.dogan@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.