Close

Microsoft iki yıl boyunca kullanılmayan hesapları silecek

Yazılım devi Microsoft kullanıcı talimatlarını güncelledi ve iki yıl boyunca kullanılmayan hesapları kapatacağını açıkladı. Ancak konuyla ilgili bazı istisnaları da belirtti.

Microsoft kullanıcı talimatlarını güncelleyerek önemli bir değişiklik yaptı. Şirketin açıklamalarına göre 30 Ağustos 2019 tarihinden itibaren iki yıl boyunca kullanılmayan Microsoft hesapları hiç bir uyarı vermeden silinecek.

Bazı istisnalar olacak

Eğer bir Microsoft hesabınız varsa, aktif durumda tutmak için en az iki yılda bir hesabınızda oturum açmanız gerekecek. Ancak tam da bu noktada şirket tarafından açıklanan bazı istisnalar da mevcut. Eğer hesabınız aşağıda belirtilen şartlara uygunsa, bu iki yıl kuralı sizin için geçerli olmayacak:
– Hesabınızla güncel Microsoft ürünü satın aldıysanız
– Microsoft hesabınızla ilişkili aktif bir aboneliğiniz varsa
– Microsoft Mağazası’nda yayınlanmış uygulamalarınız varsa
– Resmi bir Microsoft sertifikası aldıysanız
– Hediye kartı şeklinde de olsa kullanılmayan bir bakiyeniz varsa
– Microsoft’tan herhangi bir ödeme bekliyorsanız
– Aile tarafından onaylanan bir Microsoft hesabınız varsa

https://www.donanimhaber.com/Microsoft-iki-yil-boyunca-kullanilmayan-hesaplari-silecegini-acikladi--112307

Emre Kalkan

Serinletici İdari İşler Asistanı Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda. | emre.kalkan@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.