Close

Ferrari takım patronu Mattia Binotto, Sebastian Vettel’in 2020’de Ferrari’de kalacağını doğruladı.

Sebastian Vettel, 2020 yılı sonuna kadar Ferrari’de kalmasını sağlayacak anlaşmaya sahip olmasına rağmen sezon sonunda emekli olacağı iddia ediliyor.

Alman pilot bu yıl çeşitli sorunlarla boğuştu ve Silverstone’da Max Verstappen’e çarpması gibi çeşitli olaylar karıştı.

Bundan ötürü Ferrari’nin kendisini takımdan göndereceği ya da emekli olacağı söylentileri son haftalarda ciddi şekilde arttı.

Ancak Binotto, Vettel’in takımda kalacağını doğruladı.

“Her şey çok açık. Sözleşmesi olan iki sürücümüz var. Vettel 2020’de bizimle birlikte kalacak. Bundan hiçbir şüphemiz yok.”

“Buraya, Almanya’da zihinsel açıdan ona yardım edecek çok iyi bir yarışın ardından geliyor. Özellikle sıralama turlarında istikrar yakalamalı ve Silverstone’da yaptığı hatalardan kaçınmalı. Ama onun asıl gücü yarış hızı.”

Vettel de takımda kalacağını doğruladı

“Benim için Ferrari aracı sürmek büyük bir ayrıcalık ve baskıyı olumsuz düşünmüyorum. Kendime en çok baskıyı ben yapıyorum ve hata yapmaktan hoşlanmıyorum. Şampiyonada mümkün olduğunca zorlamak istiyorum ve bunu Ferrari ile yapmak istiyorum.”

Öte yandan Vettel, takımın 2019’dan vazgeçmediğini de söyledi.

“Kurallar gelecek yıl çok fazla değişmiyor ve bu da sahip olduğumuz tabanı atmanın bir anlamı olmadığı anlamına geliyor. Tam gaz saldırmaya devam edeceğiz ve böylece gelecek yıl mümkün olduğunca çok şey öğreneceğiz.”

Motorsport

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.