Close

Hulkenberg: Mick Schumacher en geç iki yıl içinde F1’e girecek

Alman pilot Nico Hulkenberg, Mick Schumacher’in en geç iki yıl içerisinde Formula 1’e gireceğini düşünüyor.

Yedi kez dünya şampiyonu Michael Schumacher’in oğlu Mick Schumacher, geçen yıl Avrupa Formula 3’te şampiyon olurken, bu yıl Formula 2’ye geçti ve yarış kazanmayı başardı.

Genç sürücünün ismi Alfa Romeo koltuğu için anılsa da en az bir yıl daha Formula 2’de kalması bekleniyor.

Bununla birlikte Nico Hulkenberg, maksimum iki yıl içerisinde genç sürücüyü Formula 1’de göreceklerinden emin olduğunu da söyledi.

Renault pilotu, “En geç iki yıl sonra Mick Schumacher’i Formula 1’de göreceğimize eminim. Şimdi ona gelişimi için en uygun şartları sunmak çok önemli, çünkü beklentiler çok yüksek.”

“Bugün bu araçları ilk kez sürmek, kariyerime başladığım dönemden daha kolay. Çok fazla yere basma gücü var ve onları yönetmek kolay değil. Ama hataları affeden bir yapıları var ve on yıl önceki kadar büyük şeyler talep etmiyorlar.” dedi.

Schumacher şampiyonayı 11. sırada götürüyor.

Motorsport

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.