Close

iOS 13 Türkiye çıkış saati belli oldu

Apple, haziran ayında düzenlediği WWDC 2019 etkinliği ile en yeni işletim sistemini resmen duyurmuştu. Aradan geçen birkaç ayın ardından, iPhone 11 ailesinin tanıtıldığı 10 Eylül etkinliğinde iOS 13 güncellemesi için nihai tarih açıklandı. Çıkış tarihi 19 Eylül olarak açıklanan iOS 13 Türkiye çıkış saati de güncellemeye bir gün kala netlik kazandı.

iOS 13 Türkiye çıkış saati Apple tarafından açıklandı

iOS 13 güncellemesi, 19 Eylül perşembe günü yayınlanacak. Bu güncellemenin yayınlanma saati ülkemizde 20:00 olarak belirlendi. Apple ekosisteminin en yeni güncellemesi 19 Eylül saat 20:00’da Türk kullanıcılara sunulacak.

Söz konusu güncelleme, iPhone ve iPod Touch modellerinde kullanılabilir olacak. Bu arada, iPad kullanıcılarının iPadOS isimli güncelleme ile iOS 13 güncellemesini 30 Eylül’de alacağını belirtelim.

iOS 13 özellikleri

iOS 13 özellikleri arasında en dikkat çeken nokta hiç kuşkusuz karanlık modun artık aktif hale gelmesi. Apple’ın iOS ile birlikte sunduğu tüm uygulamalarda bu mod desteği olacak.

Yeni güncelleme ile birlikte Face ID yüzde 30 daha hızlı hale geldi. Aynı şekilde uygulamaların ve güncellemelerin boyutlarında da yüzde 50 tasarruf sağlandı. Haritalar uygulamasının güncellendiği iOS 13’te artık iki kullanıcı arasında özel animojiler tanımlanabiliyor. Buna ek olarak majyaj aksesuarları ile animojiler daha eğlenceli hale getirildi.

Portre fotoğrafları da artık daha gelişmiş düzenleme seçenekleri sunuyor. Tek dokunuşta fotoğrafın önceki halini ve düzenlediğiniz halini karşılaştırabiliyor ve düzenleme ekranında bir videoyu döndürebiliyorsunuz.

https://shiftdelete.net/ios-13-turkiye-cikis-saati-duyuruldu
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Soner Asım

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.