Close

iPhone SE 2 için Apple da heyecanlı

iPhone SE 2 kullanıcılar tarafından uzun süredir beklenen bir telefon olsa da, Apple bu konuda sessiz kalmayı tercih etti. Ümitler tükenmişken, geçtiğimiz günlerde ünlü analist Ming-Chi Kuo‘dan heyecan verici bir açıklama geldi.

Kuo’ya göre ilk iPhone SE ile benzer şekilde yılın ilk çeyreğinde kullanıcılarla buluşturulacak. 4 inç ekrana sahip olan ilk modelden farklı olarak daha büyük ekrana sahip olan modelin, iPhone 8 ile benzer bir tasarımda olacağı belirtiliyor.

iPhone SE 2 satışları Apple’ın yüzünü güldürecek

Bu kapsamda iPhone SE’nin yeni modelinde tasarımsal değişikliğe kesin gözüyle bakılıyor. Ek olarak Apple A13 Bionic işlemciden güç alan telefonun, 3 GB RAM ile geleceği belirtilirken, telefon hakkındaki açıklamalara daha bir yenisi eklendi.

Kuo, 2020 yılının ilk çeyreği için tahminlerini yayınladı. 2018 yılında sevkiyatı gerçekleştirilen 25 milyon iPhone XR ile kıyaslandığında bu yıl 37 – 40 milyon civarında iPhone 11 sevkiyatı gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Başlangıç fiyatının daha düşük olması ve satışların iPhone XR‘a kıyasla bir ay daha önce başlaması, iPhone 11 satışlarını artıran etkenlerin başında geliyor. Kuo’nun iPhone 11 Pro ve Pro Max tahmini ise 40 milyon seviyesinde.

Geçen yıl iPhone XS ve XS Max sevkiyatları 43 milyon seviyesine ulaşmıştı. Bu nedenle Apple’ın üst seviye telefonlarının satışlarında küçük bir düşüş yaşanacağını görüyoruz. 2020’nin ilk çeyreğinde, 2019 yılının aynı dönemine kıyasla yüzde 10 daha fazla iPhone satışı gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Apple’ın tedarikçilerin üretimi yüzde 10 artırmasını istemesi, Kuo’nun bu tahmininin ana dayanağı. Daha da önemlisi, aynı çeyrekte piyasaya sürülen iPhone SE 2 modelinin satışları önemli ölçüde artıracağı dile getiriliyor.

https://shiftdelete.net/iphone-se-2-satislari-apple-yuzunu-guldurecek
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.