Close

Samsung Galaxy S10 ve Note 10 gibi amiral gemileri için Android 10 One UI 2.0 güncellemesini test etmeye çoktan başladı. Ancak, One UI 2 kullanıcı arayüzü dün gerçekleştirilen Samsung Geliştirici Konferansı etkinliğinde duyuruldu.

İlk olarak Android 10 güncellemesini alan Samsung modellerinin One UI 2.0 arayüzüne geçiş yapacağını belirtmek isteriz. Bildirimlerin çok daha az dikkat dağıtacağı yeni kullanıcı arayüzünde, karanlık modun iyileştirilmesinden daha yüksek kontrast ve işitme cihazı desteğine kadar onlarca yenilik bulunuyor.

Samsung telefonların yeni arayüzü: One UI 2

One UI sürümlerinde kullanıcı arayüzünü baştan aşağı yeniden tasarlayan Samsung artık farkını ortaya koyuyor. Bir telefonda One UI arayüzünün kullanıldığını anlamak için ekranın açılması yeterli oluyor.

Zira, Samsung’un telefonları arasında ciddi özellikler farkları olsa da, teknoloji devi kullanıcı arayüzünün aynı görünmesini sağlıyor. Aşağıda yer alan tanıtım videosunu izleyerek veya yukarıda yer alan galerideki görsellere göz atarak kullanıcı arayüzünde yapılan değişikliklere göz atmanız mümkün.

Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 modelleri, Android 10 güncellemesine yani yeni kullanıcı arayüzüne kavuşan ilk Samsung modelleri olacak.

Test programına şu anda Çin, Fransa, Almanya, Hindistan, Polonya, Güney Kore, İspanya, İngiltere ve ABD’deki kullanıcılar dahil olabiliyor.

https://shiftdelete.net/samsung-one-ui-2-tanitildi
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Tolga Erbak

Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.