Close

Tim Cook: iPhone 11 satışları çok çok iyi başladı

Apple, Eylül ayında sona eren 2019 yılı dördüncü çeyrek verilerini açıkladı. Gücüne güç katmaya devam eden teknoloji devinin CEO’su Tim Cook, dördüncü çeyrek verileri sonrasında Reuters ile özel bir röportaj gerçekleştirdi.

Tahmin edebileceğiniz gibi iPhone 11 satışları oldukça merak ediliyor. Bugüne kadar araştırma şirketlerinin yayınladığı tüm raporlar iPhone 11’in, Apple’ın bile beklentilerini alt üst ederek yüksek satış rakamlarına ulaştığı yönündeydi.

Apple satış rakamlarını açıklamasa da, bu raporları doğruluyor. iPhone 11 satışları hakkında konuşan Tim Cook “çok çok iyi bir başlangıç” yaptıklarını belirtti. Üstelik yeni iPhone’ların sadece ilk iki haftası bu çeyreğe dahil edildi.

Yeni iPhone modellerinin Apple’ın kasasına sağladığı asıl katkıyı görmemiz için 2020 yılının ilk çeyreğinde yayınlanacak olan raporu beklememiz gerekiyor.

Cook, Reuters’e verdiği demeçte 699 dolarlık başlangıç fiyatının insanları iPhone 11’e geçmeye teşvik ettiğini dile getiriyor. iPhone XR’a kıyasla çok daha avantajlı bir fiyat sunulması, insanların cihaza olan ilgisini artırıyor.

Özellikle Çin’de telefona yoğun ilgi gösterildiğini belirten Cook, dünya genelinde yerel fiyatlandırmalar yapmaya özen gösterdiklerini belirtiyor. Cihazın ülkemizdeki başlangıç fiyatı ise 7299 TL olarak açıklandı.

Bunlara ek olarak Cook, ABD ve Çin arasındaki ticari anlaşmazlıkların 2020’nin ilk çeyreğinde çözüme kavuşturulacağı konusunda umutlu olduğunu belirtti.

https://shiftdelete.net/tim-cook-iphone-11-satislari-hakkinda-konustu
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.